top of page

11.6.2022 Dětský den

Uplynuly dva roky od našeho posledního Dětského dne s hasiči a podle počtu dětí se i tento ročník vydařil. Téměř 300 dětí neváhalo přemluvit své rodiče a v sobotním odpoledni, kdy teploty atakovaly letních 30°C, dorazily na fotbalové hřiště splnit si 12 různých disciplín a získat zaslouženou odměnu.


Pro děti jsme připravili bohatý doprovodný program. Začneme tradičními ukázkami vybavení Celní správy, mezi kterými nechyběl monitorovací vůz na zapomětlivé řidiče neplatící dálniční známky nebo řidiče kamionů překračující povolené rychlostní limity. Za pozornost také stály ukázky falešných telefonů iPhone, hodinek Rolex, či tužkových baterií. Mezi oblíbené předměty, které jsou často pašovány, jsou i cizokrajná zvířata a viděli jsme i výrobky ze slonoviny. Novinkou byla komentovaná ukázka zásahu příslušníků celní správy, která se neobešla bez houkání sirén a tasení zbraní.

Složky Integrovaného záchranného systému ČR byly zastoupeny Policií ČR, policejním útvarem ochrany pražského letiště Václava Havla, jednotkou dobrovolných hasičů z Kolovrat se svým zásahovým vozidlem Scania a nesmělo chybět ani zásahové vozidlo SDH Mukařov. Technické vybavení těchto jednotek bylo v obležení zájemců a bylo doprovázeno častým zapínáním policejní sirény.

Děti uchvátila ukázka dravců a jízdy na ponících. Poté měly možnost ještě dovádět na obřím skákacím hradu ve tvaru požárního auta. Na všech našich akcích, které pro děti pořádáme, nesmí chybět tradiční hasičské palačinky, párek v rohlíku a osvěžující limonáda.

Poté co si všechny děti poctivě splnily svých dvanáct disciplín, dostaly drobný dárek na památku. Letos jsme zvolili formu dobroty a to buď jahodovou nebo vanilkovou zmrzlinu nebo pop-corn. Samozřejmě, že nesměl chybět diplom, heliem plněný balónek a závěrem populární pěnová show.

Máme radost, že se akce vydařila a přibližně 600-650 návštěvníků bylo spokojeno. Velké poděkování patří našim tradičním sponzorům (Obec Mukařov, DPD CZ, SHČMS, Cukrárna Michaela Jandová Srbín ) bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné tento program připravit. Zvláštní ocenění si zaslouží všichni dobrovolníci, kteří nám přišli pomoc a přispěli k bezproblémovému zvládnutí této akce. Věřte, že je to skutečně příjemný pocit, když dokážeme navzájem spolupracovat a odměnou je nám dětský úsměv.

Věříme, že se spolu sejdeme i příští rok a budeme si tak společně na plno moci užít tradiční Dětský den s hasiči.36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

24.12.2023 Technická pomoc čerpání

V 17:06 byla naše jednotka opět povolána k čerpání zatopeného sklepa do obce Srbín. Ve sklepě byla voda již od rána a probíhalo zde čerpání vlastními čerpadly majitele nemovitosti. Stav si tedy nevyža

Comments


bottom of page